Rolety screen – dlaczego warto je zastosować?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli osłon okiennych. Wśród nich pragniemy wyróżnić rolety screen, które szybko zdobywają popularność nie tylko w przestrzeniach domowych, ale także publicznych. Czym się wyróżniają i dlaczego rekomendujemy ich stosowanie?

Wielofunkcyjne zastosowanie

Jednym z podstawowych atutów rolet typu screen jest to, że można je wykorzystać we wnętrzach budynków oraz na zewnątrz. Są polecane dla osób, które chcą osłonić pergolę, altanę, wiatę ogrodową, balkon jak i taras. Co więcej, dzięki materiałowi, z których zostały wykonane, zapewniają prywatność, dostęp światła i równocześnie umożliwiają podziwianie naturalnego czy miejskiego krajobrazu. Jest to szczególnie cenne w przypadku obiektów użyteczności publicznej, między innymi: biur, galerii, restauracji, sali wykładowych, ale i szpitali, instytucji urzędowych oraz centrów widowiskowych.

Wytrzymałe i atrakcyjne wizualnie tworzywo

Tkanina screen powstaje przy użyciu włókna szklanego i PCV, natomiast osprzęt jest wykonany z ekstrudowanego aluminium. Materiał dostępny jest w stonowanych, eleganckich barwach. Tkaninę uzupełniają tzw. prowadnice boczne oraz skrzynka umieszczona na samej górze, która umożliwia zwijanie i rozwijanie. Zastosowanie systemu ZIP pozwala na świetne napięcie rolet i czyni z nich trwałą osłonę na okna czy przeszklone ściany, niezależnie od ich rozmiaru.

Niezawodna ochrona

Budowa prezentowanego produktu zapewnia mu wyjątkową odporność. Dlatego też rolety screen znajdują swoich zwolenników w tak różnych typach pomieszczeń. Nie tylko przyciemniają i poprawiają wizerunek budynku od zewnątrz, ale też zapewniają optymalny dostęp promieni świetlnych do środka. Ich konstrukcja uniemożliwia przedostawanie się także insektów i owadów, co czyni z opisywanych rolet niezawodną moskitierę. W kontekście stosowania ich na zewnętrznej fasadzie obiektu, można mieć pewność, że rolet nie zniszczą silne wiatry lub deszcze. W ofercie po za sterowaniem radiowym lub przewodowym posiadamy napędy bateryjne z panelem solarnym bez konieczności podłączania prądu 230V oraz automatykę pogodową słoneczną – wiatrową.

Aby w pełni przekonać się do wyjątkowości rolet screen, zapraszamy do obejrzenia galerii produktu oraz zapoznać się z przykładowymi realizacjami. Wybór trwałych i estetycznych rolet jeszcze nigdy nie był tak prosty!