Pergola – idealne rozwiązanie dla tarasu i ogrodu

  • Blog

Już od kilku sezonów wypierają klasyczne zadaszenia tarasów oparte na drewnianej konstrukcji. Pergole coraz chętniej wybierane są także zamiast altan, a nawet ogrodów zimowych.

To, za co je cenimy, to przede wszystkim fakt, że łączą w sobie nowoczesny i przy tym nienachalny, minimalistyczny design z funkcjonalnością. Pergole nie każą nam wybierać. Dzięki nim w jednej konstrukcji możemy zamknąć najlepsze cechy zadaszenia, altany oraz ogrodu zimowego.

Dopasowana do pory dnia, pory roku i… naszych aktualnych potrzeb

Dzięki ruchomym, lamelowym piórom lub rozsuwanemu, materiałowemu żaglowi pergola może osłonić Cię przed mocnym, lipcowym słońcem lub wręcz przeciwnie – wpuści pierwsze, wiosenne promienie na taras, jak i do domu. Pozwoli Ci też rano, jeszcze w szlafroku i z kawą w ręku rozkoszować się świeżym powietrzem, żeby już za chwilę, dzięki dodatkowym osłonom bocznym, ochronić Cię przed jesiennym chłodem.

Żadne z klasycznych zadaszeń nie pozwala, tak jak pergola, na bieżąco regulować dostępu światła! Dach sterowany jest w niej ręcznie lub w pełni automatycznie – za pomocą pilota bądź aplikacji zainstalowanej na dowolnym urządzeniu.

W pełnym słońcu, w deszczu, w śniegu

W ogrodach naszych klientów stawiamy zadaszenia z malowanego proszkowo aluminium (Zapomnij o co sezonowej impregnacji drewna!). Dach tworzą natomiast lamelowe pióra bądź materiałowy żagiel uszyty na wymiar z wodoodpornych tkanin. Dodatkowo w konstrukcję wpisany jest specjalny system odprowadzania wody, który wraz z zadaszeniem zapewnia skuteczną osłonę także podczas intensywnych opadów deszczu.

Co równie istotne ich konstrukcja odporna jest na silny wiatr, a także obciążenia śniegu do 120 kg/m2!

Jeszcze lepszą osłonę przed nadmiernym słońcem czy też spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów, zapewnią dodatkowe osłony boczne takie jak np. rolety typu Screen. Zamianę w ogród zimowy umożliwi natomiast rozsuwane przeszklenie.

A gdy niepostrzeżenie się ściemni, Twój taras lub wolnostojącą pergolę rozświetlić może oświetlenie LED.

Tylko i aż tyle w jednej konstrukcji!