Okiennice shutters – do jakich wnętrz?

  • Blog

Niesamowicie modne są ostatnio tak zwane shuttersy, czyli okiennice wewnętrzne wyposażone w ruchome lamele. W dzisiejszym artykule postaramy się Państwu doradzić, w których pomieszczeniach warto na nie postawić, postaramy się przybliżyć również zalety tego rozwiązania.

Okiennice shutters – do jakich wnętrz?

Są to tak naprawdę bardzo wszechstronne produkty, które mogą stać się niezwykle atrakcyjnym uzupełnieniem aranżacji praktycznie dowolnego pomieszczenia, niezależnie od tego czy jest ono utrzymane w stylu klasycznym, czy też bardziej nowoczesnym. Bardzo chętnie stosuje się je jednak przede wszystkim w sypialniach i salonach, ponieważ umożliwiają wygodną regulację światła przenikającego do wnętrza pomieszczenia.

W przeciwieństwie do zwykłych żaluzji, okiennice shutters pozwalają na skuteczne zredukowanie poziomu hałasu dochodzącego z zewnątrz do sypialni – dlatego z pewnością perfekcyjnie sprawdzą się w mieszkaniach zlokalizowanych w hałaśliwych centrach miast, a także w domach położonych przy ruchliwych drogach.

Jeżeli lubią się Państwo relaksować w łazience np. podczas gorącej kąpieli w wannie, doskonałym pomysłem będzie zainstalowanie okiennic wewnętrznych wykonanych z tworzywa sztucznego, które – w przeciwieństwie do produktów drewnianych – są odporne na wilgoć.

Zalety okiennic shutters

Zaletą shuttersów są przede wszystkim ogromne możliwości aranżacyjne – można je zamówić w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i w nawet najbardziej finezyjnych kształtach, dzięki czemu bez najmniejszego problemu znajdą Państwo taki produkt, który spełni Państwa oczekiwania. Możliwe jest również wykonanie produktów pasujących do przeszkleń wielkopowierzchniowych.

Warto również dodać, że produkty te mogą stanowić estetyczną alternatywę dla ścianek działowych, np. gdy chcemy wydzielić niewielką przestrzeń na domowy gabinet.