Jaką markizę tarasową wybrać?

W celu ograniczenia nagrzewania się latem miejsca wypoczynku na swojej posesji, powszechnie montowane są rozmaite rodzaje zadaszeń. Od parasoli, poprzez tradycyjne daszki, aż po markizy tarasowe, coraz bardziej popularne i rekomendowane również przez nas.

Zalety markiz

Tarasy budowane są po najbardziej oświetlonej stronie domu, zapewniając niejednokrotnie piękny widok na zachód słońca. Jednak w południe w miesiącach letnich charakteryzują się wysoką temperaturą, praktycznie uniemożliwiającą swobodny relaks czy zjedzenie posiłku na świeżym powietrzu. Podstawową zaletą opisywanych produktów jest ich mobilność – zwijanie i rozwijanie w dowolnym momencie, co pozwala dopasować stopień zacienienia do pory dnia, a nawet roku. Tkanina, z której są wykonywane może być z kolei dobrana do stylistyki samego tarasu czy atmosfery panującej w ogrodzie czy na działce.

Jaką markizę tarasową wybrać?

Aby trafnie dobrać zadaszenie, należy przede wszystkim określić miejsce montażu i kąt padania promieni słonecznych. Markiza bez kasety będzie odpowiednia w przestrzeniach już posiadających daszek i wykorzystywanych tylko w sezonie. Natomiast wersja z kasetą polecana jest wszędzie tam, gdzie liczy się elegancka ekspozycja budynku, a produkt będzie przymocowany do niego przez cały rok.

W zależności od warunków atmosferycznych panujących na danym terenie wybieramy również klasę zacienienia, czyli markizy o szczególnie solidnej konstrukcji, gwarantującej odporność na wiatr oraz z dodatkowym elementem chroniącym ją przed zanieczyszczeniami. Na sam koniec należy zastanowić się nad typem sterowania napędem. Do wyboru mamy klasyczną obsługę manualną oraz automatyczną. Współcześnie zdecydowanie większą popularnością cieszy się ta druga wersja, ponieważ zbliża nas do koncepcji tzw. inteligentnego domu i znacznie umila wypoczynek.

Nietuzinkowy design tarasu

Prezentowane produkty pozwalają w nowoczesny sposób urozmaicić przestrzeń wypoczynkową, pełniąc tym samym funkcje ochronne przed gorącym letnim słońcem. Polecamy je nie tylko na posesje prywatne, ale również jako zadaszenia w ogródkach przy restauracjach, barach i knajpkach.