Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje fasadowe?

  • Blog

To ostatnio niezwykle popularny trend w architekturze, który niesie ze sobą jednocześnie kilka bardzo istotnych korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje fasadowe?

To idealna osłona do dużych przeszkleń i nie tylko!

Chętnie wybierane przez inwestorów okna sięgające do samej podłogi lub też przeszklenia na całej szerokości ściany sprawiają, że wnętrze wydaje się większe. Dodają mu też nieco lekkości, a dzięki temu, że jest ono dobrze oświetlone naturalnym światłem, odczuwamy zdecydowanie wyższy komfort podczas przebywania w takim pomieszczeniu.

Ciekawy design w połączeniu z lekkością konstrukcji żaluzji fasadowych sprawiają, że świetnie współgrają one z nowocześnie zaprojektowanymi elewacjami. Również w przypadku okien o standardowej wielkości będą bardzo dobrą alternatywą dla zewnętrznych rolet czy też osłon montowanych wewnątrz.

Dopasowując kształt, szerokość oraz kolor lameli do własnych upodobań oraz stylu, w którym zaprojektowany został budynek, możemy osiągnąć doskonały efekt wizualny.

Zapewniają więcej intymności

Szczególnie w przypadku budownictwa mieszkaniowego i dość gęsto zabudowanych osiedli, zapewniają domownikom poczucie prywatności. Żaluzje fasadowe, dzięki możliwości precyzyjnego ustawienia kąta lameli, pozwalają zasłonić wnętrze przed wzrokiem sąsiadów oraz przechodniów, wpuszczając jednocześnie optymalną ilość promieni słonecznych. To też doskonała propozycja dla wszystkich, którzy nie chcą wieszać w oknach firan lub innych osłon wewnętrznych.

Stanowią dodatkową barierę termiczną i akustyczną

Między szybą a lamelami zbiera się masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Latem odpowiednio ustawione żaluzje fasadowe zablokują dostęp promieni słonecznych do wnętrza, ograniczając nagrzewanie się pomieszczenia. Z kolei zimą pozwolą za dnia wpuścić do domu więcej światła, a nocą zminimalizować straty ciepła. Tego typu osłona to także lepsze parametry akustyczne. Żaluzje fasadowe bardzo dobrze tłumią dźwięki z otoczenia, zapewniając wewnątrz niezbędną do relaksu lub pracy ciszę.