Gdzie ustawić pergole w ogrodzie?

Otoczenie Twojego domu jest miejscem, w którym się relaksujesz zarówno samodzielnie, jak i z bliskimi. Aluminiowe pergole ogrodowe na taras świetnie sprawdzają się jako miejsce do wspólnego biesiadowania, zabawy czy odpoczynku!

Pergole ogrodowe godni następcy tradycyjnych oranżerii.

Całoroczne ogrody zimowe zazwyczaj wykonane ze szkła oraz stanowią konstrukcje, które trudno jest dostosować do panujących na zewnątrz warunków. Latem się nagrzewają i może być nam w nich za gorąco, zaś zimą wymagają dodatkowego źródła ciepła, by przebywanie w nich było komfortowe. Zadaszenia tarasowe Roletix to wszechstronne, nowoczesne, modułowe systemy, które świetnie sprawdzają się zarówno jako substytut markiz zewnętrznych, jak i drewnianych altan czy przeszklonych palmiarni.

Gdzie ustawić pergolę ogrodową?

Dobrym miejscem do ustawienia takiego systemu w ogrodzie jest przestrzeń wokół tarasu najlepiej przylegająca do elewacji budynku. Takie ulokowanie umożliwia korzystanie z zadaszenia bez konieczności przechodzenia przez ogród. Estetyczna pergola na taras może stanowić integralną część Twojego domu. Bogate możliwości personalizacji pozwalają na dostosowanie jej pod względem zarówno funkcjonalnym, jak i kolorystycznym.

Nie ma żadnych przeszkód w ustawieniu systemu w dowolnym miejscu w ogrodzie – ta konstrukcja może pełnić funkcję nowoczesnej altanki. Funkcjonalne zadaszenie w okolicach przestrzeni grillowej? A może miejsce do odpoczynku nieopodal basenu? Produkty Roletix sprawdzą się w każdym usytuowaniu!

Pergola na taras – drewniana czy aluminiowa?

W zależności od Twoich preferencji i estetyki budynku oraz jego bliskiego otoczenia możesz wybrać zadaszenie na taras, którego konstrukcja jest wykonana z drewna bądź aluminium.

Aluminiowe, lekkie i trwałe stelaże, w przeciwieństwie do modeli drewnianych, nie wymagają pielęgnacji i zachowują nienaruszoną kondycję przez wiele sezonów bez konieczności impregnacji i lakierowania.